Výměny bočních a zadních skel

Jedno z námi opravených aut

Identifikace bočních skel:

  • pravé x levé (z pohledu řidiče sedícího za volantem)
  • přední x zadní stahovací
  • přední x zadní trojúhelník
  • pevné boky v zavazadlovém prostoru

Boční sklo může být čiré (tj. bílé), nebo zabarvené – modře, zeleně, bronzově. Toto zabarvení je velmi jemné, ale lze ho rozpoznat po shrnutí střípků z rozbitého okna na hromádku.

Další potřebné údaje:

- značka vozu

- rok výroby

- typ karoserie (kombi, sedan, kupé apod.)

Poškození stahovacího mechanismu:

Bohužel se v dnešní době setkáváme s novým způsobem rozbíjení bočních skel při vloupání do vozů. Dříve bylo boční sklo rozbito nějakým předmětem ( kámen,kladivo...), ale nyní používají nenechavci šroubovák, který zasunou mezi sloupek karoserie a boční sklo. Zapáčením sklo pukne a jsou ve voze. Při tomto způsobu vloupání je většinou poškozen i sloupek a sametky kolem stahovacího okna.

U některých typů vozů dochází při rozbití bočního skla k poškození stahovacího mechanismu, který musí být také vyměněn.

K poškození stahovacího mechanismu u elektricky stahovaných oken dojde též při jakékoli manipulaci se stahovacím mechanismem po rozbití bočního okna. Po rozbití okna se nikdy nedotýkejte stahovacích ovladačů !!! Střípky napadané do vodících kladek vyhodí tažné lanko, které se zcela neopravitelně zamotá do unášecího kolečka motorku.

Zadní skla

Zadní skla jsou kalená, stejně jako boční a tudíž se také roztříští na malé kousky. Zabarvení je stejné jako u skel bočních. Zadní sklo je v převážné většině případů vyhřívané. Důležitý údaj u zadního skla je typ karoserie daného vozu (kombi, sedan, kupé apod.) Další možností je díra na stěrač či rámeček na stop lampu.

Velmi vstřícné a profesionální jednání. Kvalita práce vynikající. Mohu jen doporučit.

Kristýna, Manažerka

Dlouholetá praxe této firmy je znát. Ráno jsem přivezl svůj vůz s rozbitým čelním sklem a po obědě si ho již odvážel s novým. Naprosto bezproblémové jednání.

Martin, Podnikatel

Svůj vůz jsem ráno našel s rozbitým bočním oknem. Autosklo Bohdalec mi na počkání sklo vyměnilo a vůz dokonce vyčistilo od střepů. Perfektní přístup a milé jednání.

Miroslav, Řemeslník

Nové čelní sklo jsem měl do jednoho dne a bez placení! Autosklo Bohdalec za mě vše vyřídilo, stačilo přinést pár dokladů. Doporučuji!

Jiří, Penzista